İade Şartları

İade şartları nelerdir?

İade şartları kapsamında siparişiniz elinize ulaştıktan sonra 14 iş günü içerisinde sebebini iade formunda belirterek iade gönderimi yapabilirsiniz.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir ;
1.     İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
2.     Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (Örnek: Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez.) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
3.     İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve fatura arkasında yer alan iade sebeplerini içeren form doldurulmuş şekilde gönderilmelidir.
4.     İade etmek istediğiniz ürün için kargo ücreti Alıcı tarafından karşılanmaktadır.Ürün hatalı ise biz tarafından karşılanmaktadır. Her türlü iade/değişim işlemlerinizde geri gönderimlerinizi anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi kargoyla Yavuz Selim Mh. 3/14 Sk. No:9/31 A Bağcılar/İstanbul adresine gerçekleştirebilirsiniz. .Farklı kargo firmasıyla gönderdiginiz takdirde iadeniz kabul edimeyecektir.
5.     Mobilya kategorisinde yer alan demonte ürünlerde montaj yapıldıktan sonra kesinlikle  iade kabul edilmemekte olup, bununla ilgili detaylı açıklamalar ürün sayfalarına eklenmiştir. Tarafınıza ulaşan demonte mobilyada bir sorun görüyorsanız kesinlikle monte etmeyiniz.
6.     Kişisel bakım ürünleri ambalajı açıldığı takdirde iade alınmamaktadır. Yastık-yorgan gibi ürünlerde kullanıldığı andan itibaren hijyenik olmayacağı için tekrar satılamaz ve tarafımızdan iade alınamaz.
7.     385 sayılı vergi usul kanunu tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.
8.     Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.
9. Tekrar satışının yapılmasının imkanı olmayan hiçbir ürün kullanıldıktan sonra iade alınamaz. Tekrar satılabilirliğini bozan orijinal ambalajda hasar ve yırtık gibi durumlar söz konusu ise iade alınamaz.